Kına İle Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

Kına ile geçici dövme ( tattoo ) malzemeleri

  1. Oksijen suyu ( Eczanelerden temin edebilirmisiniz? )
  2. Hint kınası ( Baharatçılardan temin edebilirsiniz? )
  3. Kürdan ya da daha rahat çizebileceğinizi düşündüğünüz bir araç ( Marketlerden temin edebilirsiniz? )
  4. Koltuk altı kremi ( Eczanelerden ya da güzellik alışveriş mağazalarından temin edebilirsiniz? )
  5. Aydınger kağıdı ( Kırtasiyelerden temin edebilirsiniz? )
  6. Dövme Deseni ( Google’dan temin edebilirsiniz? )
  7. STABİLO KALEM ( Kırtasiyelerden temin edebileceğiniz gibi evinizde kıyıda köşede olabilir )

Şimdi sizlere bulmanız için bahsettiğim malzemeleri buldukdan sonra geçici dövme ( tattoo ) yapımına başlayabiliriz.

Öncelikle, hint kınası nı küçük bir kapak gibi bir şeye 1 ya da 2 çay kaşığı kadar koyun sonra oksijenli suyu üstüne dökün fakat karışımın ayarını çok iyi yapmanız gerekiyor gerçekten uzun süre kalıcı ve siyah bir şey istiyorsanız bu yaptığınız karışımı bir kaç kere yapmanız ve elinizin içine ve ya herhangi bir yerinize bir kaç kere deneyerek kıvamı bulmanız gerekecek.

Herhangi bir yerinize yaptığınız (az sulu! karışımı KAHVE TELVESİ GİBİ OLACAK BU ÖNEMLİ! ) deneme dövmenizi kuruyuncaya kadar evet sürdüğünüz dövme ( tattoo ) kuruyacak yani onu çıkarmak için ufalaman bile yeterli olacak o derece kuruması lazım.

Evet deneme dövme niz ( tattoo ) kurudu ve yıkadınız ortaya gayet siyah ve süper belli olan bir şey çıkmıştır böyle olduysa tamamdır problem yoktur.

Şimdi dövme deseni mizin üzerine aydınger kağıdını koyarak üzerinden STABİLO KALEMLE geçiyorsunuz hızlı bir şekilde tabi kurumayacak!..

Sonra koltuk altı kremini dövme ( tattoo ) yapacağınız yere sürün ve üzerinden kalemle geçtiğiniz aydınger kağıdını bu kremi sürdüğünüz yere bastırın desenin çıkması lazım.

Desen çıktıktan sonra yaptığımız dövme ( tattoo ) karışımını desenlerin içine kürdan ile geçiyoruz dikkatli bir şekilde ve taşırmadan geçmeniz çok önemli.

Evet arkadaşlar ve artık bitti en son olarak dövme niz ( tattoo ) kuruyana kadar bekleyin ve dökülmeye başladığında su ile güzelce yıkayınız ve artık dövme niz ( tattoo ) bitmiş demektir.

Hepinizi iyi günler diler ve kolayca yapmanızı dileriz.

Bu yazı Geçici Dövme kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kına İle Geçici Dövme Nasıl Yapılır? için 1 cevap

  1. dilek der ki:

    aynen sizin dediğiniz gibi yaptım ama dövmeyi cilte geciremedim ne yapabilirim başka

Bir Cevap Yazın